Odstraňování problémů s taneční podložkou

Asi nejčastější problém je špatná konfigurace, jestli podložka reaguje správně zjistíte v nabídce test taneční podložky (Test Dance Pad) v nastavení (Options). Pokud zjistíte, že zde podložka nereaguje jak má, první co můžete zkusit je znovu jí nastavit. O tom více v separátním návodu. U většiny podložek však manuální konfigurace není nutná, stačí za běhu hry EverStep podložku vypojit a znova zapojit, konfigurace se načte sama. Pokud však podložka nelze nakonfigurovat, je dobré zjistit v zda-li pracuje jak má. Toho docílíme kontrolou v ovládacích panelech. Do menu herní zařízení se dostanete následovně:

Windows XP: Ovládací panely -> Herní zařízení
Windows Vista: Ovládací panely -> ???
Windows 7: Ovládací panely -> Tiskárny a zařízení -> Klikneme pravým tlačítkem na taneční podložku (bežně s ikonkou gamapadu) a zvolíme "vlastnosti herního zařízení"

Poté si objeví tabulka podobná této:

Zde zvolíte taneční podložku a kliknete na tlačitko vlastnosti (Properties). Objeví se následující okno:

Zde můžete taneční podložku vyzkoušet. V dolní části každý červený kruh znázorňuje jedno tlačítko na podložce. Pokud tedy stoupnete na podložce na nejaký panel, mělo by se alespoň jedno kolečko rozsvítit, podobně jako tlačítko 3 na obrázku. Pokud zde podložka nereaguje (nebo některá tlačítka nereagují) jedná se o vadu podložky a doporučujeme se obrátit na výrobce/prodejce podložky. Pokud zde vše funguje je pravděpodobně pouze chyba v konfiguraci.

Specifickou chybou taneční podložky je, že se nemusí podařit počítači podložku rozpoznat. Zpravidla se při tomto problému po připojení podložky k počítači objeví následující zpráva na obrazovce:

V České verzi windows tato hláška říka, že "USB zařízení se nepodařilo rozpoznat". Toto běžně znamená chybu elektroniky podložky, avšak stávající i případy (zejména u 5in1 podložek), kdy se tato chyba prostě stává náhodně. Pak je vhodné podložku podložku opět odpojit a zkusit zapojit znovu, třeba tentokráte bude fungovat.

 

Flash News

Máme nový web, yeah! Nově tu najdete návody, více informací a vůbec všechno. Včetně možnosti stáhnout nejnovější verzi EverStepu Web.

Partneři
Reklama