Historie

Vývoj EverStepu začal v létě 2006 a jeho smyslem bylo vytvořit jednoduchou a snadno pochopitelnou hru především pro nováčky. V té době byla totiž volně dostupná pouze StepMania 3.9, která již byla částečně zastaralá a pro mnoho lidí i nepřehledná a přeplácaná. Do komerční In The Groove hráči příliš investovat nechtěli. Navíc v té době přišla zpráva o konci série In The Groove včetně toho, že připravované In The Groove 3 nikdy nevyjde. EverStep tedy volně navázal na série In The Groove především designem, který připomíná prostředí In The Groove 3. ITG bylo v té době u zkušených hráčů nejoblíbenější hrou, EverStep přebral stejný systém hodnocení, aby byly výsledky z obou her navzájem kompatibilní. EverStep 1.0 byl navržen tak, aby umožnil volný start nováčkům, ale zároveň aby nebyl konkurencí jiným hrám, proto neobsahoval žádné dodatečné herní možnosti. Vývoj se začal chýlit do svého závěru na jaře 2008, kdy teprve bylo vymyšleno jméno EverStep (credit: Deirh). V květnu 2008 vyšel EverStep 1.0 ve své web verzi, pak následovala i DVD verze, která obsahovala více skladeb, renderovaná videa na pozadí a další vylepšení. DVD verze se začala rozdávat k tanečním podložkám, na akcích Czech DDR i jinde.

Tím však EverStep neskončil a pokračovalo se dále na vývoji verze 2.0 - zde již Everstep opustil cíl, že bude pouze vstupní hrou pro začátečníky. Byl tedy obohacen o funkce, které mohly něco nového nabídnout i zkušeným hráčům. Jako první se do hry integroval Multiplayer mód, který umožňoval hru až osmi hráčů najednou. Funkce multiplayeru byla do té doby dostupná pouze v komerčních hrách. Cílem EverStepu bylo tyto funkce nabídnout českým institucím, především pro práci se dětmi (DDMka, školy, zájmové kluby) . Právě k nim se dostal EverStep 2.0 jako první a již od prosince 2008 měla vybraná DDMka a další neziskové organizace vývojovou Alpha verzi k dispozici. Poprvé se tak do České republiky dostala možnost hrát v Multiplayeru a vyzkoušet si, jaké to je, když na tanečních podložkách tančí spolu s Vámi dalších 7 lidí. Za pomoci těchto institucí se podařilo Multiplayer v EverStepu postupně vyladit. Novinek ve verzi 2.0 bylo však více - grafika byla vylepšena pro vysoké rozlišení, bylo opraveno pár chyb, přidán Battle mód a v neposlední řadě i český překlad hry. Verze 2.0 Final se objevila na DVD 3.11.2009 a byla k dispozici exkluzivně na DVD . Webová verze byla odložena na neurčito, především z časových a technických důvodůů.

V Květnu 2010 byl vývoj obnoven a začaly práce na verzi 2.1. Prioritou bylo dokončit věci, které se ve verzi 2.0 nestihly a jako novinka se objevil Nonstop mód. Součástí prací na EverStepu 2.1 byl i vývoj nového webu. Během vzniku EverStepu 2.1 byla na DVD uvolněna verze 2.0.1, která opravuje některé problémy, starších verzí.
 

Flash News

Máme nový web, yeah! Nově tu najdete návody, více informací a vůbec všechno. Včetně možnosti stáhnout nejnovější verzi EverStepu Web.

Partneři
Reklama