Často kladené otázky

Otázka: Co je to EverStep?
Odpověd: EverStep je freewarová taneční hra pro taneční podložky. Jejím smyslem je dodat na pole tanečních her to, co zde zatím není běžně dostupné. Hra je přehledná a srozumitelná i pro začátečníky. Tím, že se jedná o nekomerční hru se nesnažíme jenom přebarvit ostatní hry do našich barev, ale skutečně přinést něco nového do světa tanečních her.

Otázka:Co je MachineDance?
Odpověd:Machine dance je druh počítačových her. Jedná se o hry, které ovládáte vašema nohama. K hraní takovéto hry tudíž potřebujete zvláštní ovladač, kterému se říká taneční podložka (anglicky dance pad).

Otázka:Je EverStep volně šiřitelný?
Odpověd:Verze EverStep, která je dostupná z download sekce tohoto webu je volně šiřitelná, pokud nebude dále nijak modifikována. Jiné verze, například verze na DVD nebo vývojové a koncepční buildy, se šiřit nesmí bez písemného svolení autora.

Otázka:Podporuje EverStep všechny podložky pro PC na trhu?
Odpověd:Ano, EverStep je postaven na enginu StepManie a proto podporuje všechny podložky, které podporuje StepMania. Některé podložky nejsou zahrnuty v interní databázi hry (z důvodu, že výrobce nedodal specifikace, nebo z důvodů selhání zakoupeného testovacího vzorku), proto je potřeba je ručně nastavit - jak najdete v návodu.

Otázka:Je EverStep pouze Českou hrou?
Odpověd:Nikoliv, především díky možnosti hrát Multiplayer si EverStep našel své uživatele ve většině zemí EU, USA i v Kanadě. Také na samotném vývoji EverStepu se podíleli lidé ze zahraničí, i z jiných kontinentů, než je Evropa. EverStep však záměrně není propagován v zahraničí, aby se ochránila investice společnosti Positive Gaming, která koncept multiplayeru přivedla na svět. Pokud by se díky dalším multiplayerům na trhu Positive Gaming dostalo do problémů, bude to mít velmi negativní dopad na celou scénu tanečních her. Prakticky vše, co se na trhu objevilo za poslední 4 roky, je pouze kopií produktů Positive Gaming. Kdyby PG skončilo s vývojem tanečních her, tak se inovace v tomto oboru prakticky zastaví, čemuž chceme předejít.

Otázka:Jaký je rozdíl mezi EverStepem a StepManií
Odpověd:Jako první lze říct, že EverStep je založený na StepManii. Avšak StepManii nepovažujeme za vhodnou pro nováčky, díky nepřehlednému ovládání (SM 3.9 je udělaná podle japonské hry Dance Dance Revolution, což Evropanům nemusí vyhovovat) a nutnosti pokročilého nastavení. Dále se u StepManie 3.9 vyskytují problémy s kompatibilitou s Windows Vista a 7. U EverStepu se snažíme tyto problémy postupně odstraňovat, ovládání bylo značně zjednodušeno a zpřehledněno. Snažíme se hru udělat co nejpříjemnější pro nováčky, ale zároveň něco nabízí i zkušeným hráčům. Dále pak EverStep obsahuje některé funkce (například Multiplayer), které ve StepManii nenajdete. V čem naopak EverStep nemůže konkurovat je mnořství existujících rozšiření, vzhledů a nastavení. Ostatně, oba programy jsou zdarma, tak si je zkuste a uvidíte, co vám bude více vyhovovat.
 

Flash News

Máme nový web, yeah! Nově tu najdete návody, více informací a vůbec všechno. Včetně možnosti stáhnout nejnovější verzi EverStepu Web.

Partneři
Reklama